23.02.2020

Polacy pokonali mistrzów świata – Hiszpanię!

Rewelacyjny mecz Biało-Czerwonych w Hiszpanii! Polscy koszykarze, sponsorowani przez Suzuki Motor Poland, pokonali w Saragossie aktualnych mistrzów świata 80:69 w kwalifikacjach do EuroBasketu 2021.

Gospodarze weszli bardzo dobrze w to spotkanie - po trafieniu Javiera Beirana było już 9:2. Sytuację Biało-Czerwonych poprawiał A.J. Slaughter, ale naszemu zespołowi ciągle brakowało skuteczności. Kadra dość szybko wzięła się za odrabianie strat, po zagraniu Michała Sokołowskiego zbliżyli się na zaledwie punkt, a do remisu doprowadził później Aaron Cel. Trójka Slaughtera dawała nawet przewagę, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:35!

A.J. Slaughtera był nie do zatrzymania i sprawiał, że to Polacy ciągle utrzymywali prowadzenie. Do ataku włączył się również Tomasz Gielo, a po jego rzucie z dystansu różnica wzrosła aż do dziewięciu punktów. Biało-Czerwoni ciągle imponowali w obronie, a sporo dodawali też rezerwowi. Po 30 minutach było 65:55. Czwartą kwartę od trójki rozpoczął Aaron Cel, a to dawało sporo spokoju naszej ekipie. Zespół trenera Mike’a Taylora zaczęła kontrolować wydarzenia na parkiecie, a Hiszpanie mieli coraz więcej problemów z konstruowaniem akcji ofensywnych. Dużo energii ponownie dawał Balcerowski, a dzięki kolejnej akcji Slaughtera przewaga wynosiła już 15 punktów. Mistrzowie świata walczyli do samego końca, ale nie byli w stanie odrobić takich strat. Ostatecznie Polacy zwyciężyli 80:69.

To wielkie osiągnięcie reprezentacji Polski - po raz ostatni pokonali Hiszpanię w 1972 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium.

Suzuki Motor Poland, jako Sponsor Główny Reprezentacji Polski, trzyma kciuki za Kadrę w kolejnych meczach kwalifikacyjnych.

16.04.2024

Co warto wiedzieć o nowym Swifcie (bezpieczeństwo)?

Nowy Swift korzysta z dziedzictwa poprzednich generacji auta o takiej nazwie, oferując jednak większą przyjemność z jazdy, komfort, oszczędność oraz wyższy poziom bezpieczeństwa.

Dowiedz się więcej
08.04.2024

Co warto wiedzieć o nowym Swifcie (niska masa i prowadzenie)?

W porównaniu z samochodem poprzedniej generacji najnowszy Swift ma lepsze właściwości jezdne.

05.04.2024

Wiosna nowości w Suzuki

Jeszcze nie przebrzmiały echa prezentacji Suzuki Swifta najnowszej generacji, a już uwagę przyciąga odświeżona Suzuki Vitara.

05.04.2024

Rusza kolejna edycja Suzuki Marine Academy

Suzuki Marine Academy jest dedykowana wodniakom, którzy kupili bądź planują zakup silnika zaburtowego marki Suzuki i rozpoczynają przygodę na wodzie lub chcą uzyskać niezbędne uprawnienia do prowadzenia jachtów o napędzie mechanicznym.